single

Zmiany stylu na rok 2021

Zawsze trudno mi zasnąć o tej porze roku. Zbliża się szósty rok, odkąd straciłam mamę, i zamiast zasypiać ze zmęczenia w momencie, gdy moja głowa uderza o poduszkę, mój mózg jest podłączony, myśląc o wszystkim, od pełnego remontu domu, który zaplanowaliśmy na ten rok, do sposobów, w jakie chcę poprawić moją garderobę. Więc w tym duchu, porozmawiajmy o zmianach w moim stylu w 2021 roku; sposobach, w jakie mój styl ewoluuje, a które zamierzam wykorzystać w ciągu następnych 10,5 miesiąca.

Sukienka Marle Rita (dostępna również tutaj); slajdy Nisolo; torba Shop the Curated; bransoletka Ana Luisa

#1 | ZIEMISTA, NEUTRALNA PALETA KOLORÓW

Moja nowa miłość do ciepłych, neutralnych kolorów ziemi zaczęła się pojawiać w 2020 roku i jest to obsesja, która nadal kwitnie. Zauważyłam, że wprowadzam więcej odcieni khaki i camel i to naprawdę dodało głębi tonalnej do moich strojów. Miałam już wcześniej robioną kolorystykę, ale stwierdziłam, że mój oliwkowy odcień skóry ma tendencję do przechodzenia od chłodnego do ciepłego w zależności od pory roku (i ilości słońca), więc nie wczytywałam się w to zbytnio... Ale... Mam wrażenie, że mniejszy kontrast przy noszeniu neutralnych kolorów (zamiast czarnego i białego) jest o wiele bardziej pochlebny dla mojej karnacji.

#2 | PROSTE DŻINSY Z PROSTĄ NOGAWKĄ W STYLU MAMY

Przed urodzeniem dziecka, moim ulubionym modelem dżinsów były dżinsy skinny. I w tamtym czasie, gdybym miała wybrać tylko jeden styl, który będę nosić do końca życia, byłyby to właśnie skinny. Teraz już tak nie jest. Choć wiele z moich skinny jeansów ma wysoki stopień rozciągliwości, więc są wystarczająco wygodne, by raczkować na podłodze z moim synem, czuję, że moją figurę lepiej równoważą wąskie, proste nogawki. Zazwyczaj w połączeniu z sandałami slip-on.

ubranie

#3 | PŁASKIE BUTY

Często czuję się trochę winna, patrząc na mój magazyn z butami, wypełniony obcasami, po które rzadko sięgam. Ale rok 2020 i wszystko, co się z nim wiązało - zmiana stylu życia w wyniku pandemii i dziecko - sprawiły, że nie mam zbyt wielu okazji, by je nosić. Nie jestem jeszcze gotowa na porzucenie mojej kolekcji, ale skłaniam się ku płaskim butom i uwielbiam je. Szczególnie moje wsuwki Saint Laurent są bardzo popularne tego lata.

#4 | PROSTA STYLIZACJA

To nie jest tak naprawdę zmiana stylu, a raczej kluczowa zasada mojego sposobu ubierania się. W przeszłości mogłam starać się od tego uciekać. Tworzyć pracę dla siebie w sensie stylizowania czegoś, co było po prostu idealne w swojej prostocie. Bawełniany tank i jeansy nie muszą być skomplikowane, bo są świetne takie, jakie są. Poza tym, kiedy masz coś na sobie i już czujesz, że jest *właściwe*, jest mniej prawdopodobne, że spojrzysz wstecz na zdjęcia w tym stroju za dziesięć lat i zadasz sobie pytanie: "co ja sobie myślałam?".

JESZCZE KILKA REFLEKSJI NA TEMAT STYLU

Muszę przyznać, że jeśli śledzisz moje codzienne outfity na Instagramie, to nie będziesz uważać tych "zmian" za szczególnie przełomowe. Są one widoczne w moich strojach już od miesięcy. Ale czasami uważam, że warto przyłożyć pióro do papieru - lub w tym przypadku, palce do klawiatury - aby to wyjaśnić.

Na początku lata mówiłam trochę o tym, że czułam się jakbym zgubiła drogę do mojego osobistego stylu. Wymyślałam", jak się ubrać do mojego nowego życia i nowego poczucia siebie. Nieco naiwnie myślałam, że po prostu wrócę do noszenia moich starych ulubionych rzeczy. Ale niektóre rzeczy po prostu nie wyglądały już tak samo i nie czułam się w nich tak samo. Niektóre rzeczy sprawiały, że czułam się nieswojo w sposób, w jaki nie czułam się w nich przed ciążą. A niektóre rzeczy (głównie wszystko, co jedwabne lub fantazyjne) po prostu nie są praktyczne, gdy jesteś mamą z małym dzieckiem. Teraz to rozumiem.

I wiesz co? Wydaje mi się, że w większości przypadków tak właśnie jest. Nowe elementy garderoby, które bardziej przypominają nową mnie niż starą mnie, pomogły, podobnie jak małe mini zmiany stylu, takie jak dopasowanie, sposób, w jaki się chowam, czy zmiana palety kolorów. Teraz, gdy mam za sobą prawie cały rok bycia mamą, nie mogę się doczekać, by cieszyć się moją garderobą w nadchodzącym roku, ponieważ z całego serca przyjmuję te zmiany stylu.