single

Spodnie z szerokimi nogawkami i neutralne odcienie

Dwie rzeczy, które ostatnio często noszę? Szerokie lub proste spodnie z nogawkami i mnóstwo neutralnych odcieni. Oto co miałam na sobie wczoraj... zawsze jest to ryzyko, bo kiedy noszę biel, spędzam cały dzień próbując uniknąć małych, brudnych paluszków.

Rozmawiałam trochę o tych zmianach w stylu w ostatnim poście, ale jedną rzeczą, którą się nie podzieliłam było nowe "narzędzie", którego używam ubierając się każdego ranka. W przeszłości, prawdopodobnie "połączyłabym" strój w ten sposób. To znaczy, dopasowywałam kolor od góry do butów. To prosta sztuczka, która pozwala trzymać się schematów kolorystycznych i ogólnie tworzy spójny wygląd. Ale kilka miesięcy temu zobaczyłam, że jest to określane jako kanapka kolorystyczna i jest to coś, czego nie mogę się pozbyć.

spodnie

Teraz, zamiast łączyć stroje, będę patrzyła na tworzenie bloków kolorystycznych lub kontrastów. W powyższym stroju, możesz zobaczyć, że wybrałam blok kolorystyczny. Kremowe/ivory odcienie od pasa w dół, nawet odzwierciedlone w mojej torbie. Z perspektywy wizualnej, pionowe kolumny reprezentowane w twoim stroju mogą dać złudzenie wysokości. Może to być również przydatne narzędzie, jeśli jesteś drobna i chcesz wyglądać na wyższą.

Aby stworzyć kontrast, wybrałabym kolor, który nie pasuje do mojego topu lub spodni. Prawdopodobnie czarne buty, które nadal sprawiają wrażenie ponadczasowych i klasycznych. Prawdopodobnie zmieniłabym również torebkę, może na kolor camelowy, aby zachować spójność z odcieniami mojej góry. Albo, gdybym była odważna, na coś bardziej żywego; a tak na marginesie, koło kolorów może być użyte, gdy próbujesz zrozumieć, jakie kolory dobrać do swojego stroju. Aby uzyskać trochę "kolorystycznego" kontrastu, postaw na kolory po przeciwnej stronie koła barw. W przeciwnym razie, łagodniejsze podejście to kolory analogiczne; kolory, które siedzą obok siebie na kole kolorów.