single

Wskazówki dotyczące ubierania dziecka na sesję zdjęciową

Zorganizowanie sesji portretowej dla Twojego dziecka nie było tak łatwe, jak myślałaś, że będzie. Jeśli mieszkasz w metropolii, prawdopodobnie przytłoczyła Cię sama liczba fotografów, którzy specjalizują się w fotografii noworodkowej lub rodzinnej. Jest tak wiele stylów do wyboru: fotoreportaż, portret, tradycyjny, moda.

Kiedy już przebrnęliście przez proces szukania fotografa, mogliście zapomnieć o jednym małym szczególe: w co ma być ubrane Wasze dziecko? Odpowiedź może Cię zaskoczyć.

1. Noworodki są różne.

Sesja noworodkowa różni się od sesji niemowlęcej, dziecięcej czy dziecięcej swoim celem. Celem sesji noworodkowej jest uchwycenie Twojego noworodka i wszystkich jego niewiarygodnie małych cech. Dla fotografa jest wyzwaniem sfotografowanie maleńkich stópek noworodka, kiedy są one ukryte pod warstwami tiulu. Niemożliwie mały, delikatny kaftanik podkreśli jak malutkie i delikatne jest Twoje dziecko w tych pierwszych dniach.

2. Wygoda przede wszystkim.

Zachowaj prostotę. Nie zabieraj ze sobą całej garderoby! Częste zmiany strojów będą stresujące dla dziecka, więc najlepiej zdecydować się na jeden strój i kilka zapasowych w razie wpadki. Priorytetem powinno być zapewnienie dziecku spokoju i radości, aby fotograf mógł uchwycić jego słodkie, uśmiechnięte buzie.

3. Unikaj odważnych nadruków.

W przypadku profesjonalnej sesji zdjęciowej, unikaj odważnych nadruków na niemowlętach. Różne nadruki mają tendencję do wychodzenia z mody. Jeśli chcesz zachować ponadczasowy wygląd portretów swojego dziecka, postaw na jednolite, neutralne kolory lub delikatne, klasyczne nadruki. Jeśli chcesz urozmaicić wizerunek, rozważ różne faktury. Dzianinowy sweter, sukienka z koronkowymi detalami. Odważne nadruki również odwrócą uwagę od twarzy dziecka.

4. Trzymaj się neutralnych odcieni.

Skup się na neutralnych kolorach, takich jak biele, kremy i szarości. Zarówno jaskrawe, jak i ciemne kolory powodują powstawanie odlewów barwnych na skórze. Rzuty kolorów powstają, gdy kolory odbijają się od neutralnych powierzchni. Jeśli dziecko jest ubrane na zielono lub leży na jasnozielonym kocu, kolor ten odbije się od skóry dziecka, sprawiając, że na zdjęciu będzie się ona wydawać lekko zielona.

5. Dodawaj akcenty za pomocą akcesoriów.

Jeśli chciałabyś wprowadzić trochę rozkwitu i czujesz się ograniczona przez wyeliminowanie odważnych nadruków i jaskrawych kolorów, kilka dobrze rozmieszczonych akcesoriów może zaspokoić Twoją potrzebę. Dziewczynki mogą zrobić delikatne opaski na głowę i kokardki, upewnij się tylko, że pasują one odpowiednio i są wygodne dla dziecka. Chłopcy mogą nosić zabawne skarpetki jako kolorowy akcent pod neutralnym strojem. W przypadku noworodków, warto rozważyć użycie delikatnie wzorzystych kołderek do niektórych zdjęć - przydadzą się one również, jeśli dziecko będzie marudne podczas sesji.

6. Zapomnij o butach.

W przypadku sesji zdjęciowych z udziałem dzieci, które nie chodzą lub nie stoją, buty są tak samo zbędne jak poza studiem fotograficznym. Ogólna zasada: jeśli nie jest to coś, co dziecko normalnie by nosiło, sesja zdjęciowa - gdzie płacisz za czas fotografa - nie jest odpowiednim miejscem na ich wprowadzenie. Twoje dziecko może być zaciekawione lub rozproszone przez buty, zdejmie je, lub mogą one wielokrotnie spadać podczas sesji, zmuszając do ponownego dopasowywania stroju co dziesięć minut. Wszystko to doprowadzi do tego, że dziecko będzie marudne.

Mamy nadzieję, że te wskazówki dotyczące ubierania dziecka na pierwsze profesjonalne zdjęcia portretowe okażą się pomocne! Jeśli szukasz stroju na wielki debiut swojego malucha, zapoznaj się z najnowszymi trendami w modzie dziecięcej.