single

Jak moda wpływa na dzieci

Chude modelki na patyku? Garnitury, które kosztują prawie tyle, co samochód kompaktowy? Ubrania couture, które są całkowicie niedostępne dla każdego poza glitterati? Nie o to chodzi w modzie. Moda może dotyczyć wyrażania siebie, niezależności i budowania pewności siebie. To właśnie te pojęcia mają wpływ na rozwój Twojego dziecka. Jak dokładnie moda wpływa na dzieci?

Ekspresja i indywidualizm

Jako rodzic chcesz, aby Twoje dziecko było sobą. Obejmuje to bycie pewnym siebie, asertywnym osobnikiem, który stoi na swoim. Podczas gdy noszenie tych samych dżinsów, co inne dzieci, lub wybieranie konkretnej marki tylko dlatego, że "popularne dzieci" o niej mówią, nie jest do końca działaniem niezależnym, to porzucenie oczekiwań innych i bycie wyjątkowym już tak.

Pozwalanie dziecku na wybieranie własnych ubrań od najmłodszych lat uczy je, że nie ma nic złego w byciu sobą. Zamiast mówić "nie" legginsom w paski pod patchworkową spódniczką połączoną z koszulką z nadrukiem lub pelerynce superbohatera przykrywającej flanelę w kratę i szorty, chwalisz kreatywne wyrażanie siebie przez Twojego malucha. Ubrania Twojego dziecka są jak płótno, a jego wybory pokazują jego najbardziej autentyczne "ja".

Pewność siebie i poczucie własnej wartości

Kto nie chciałby się uśmiechać, kiedy spogląda w lustro? Kluczem do tego, aby moda stała się doświadczeniem budującym pewność siebie, jest zdjęcie z siebie presji. Nawet bardzo małe dzieci wyłapują społeczne oczekiwania dotyczące piękna i wyglądu zewnętrznego. Twój czterolatek chce mieć długie, jedwabiste włosy jak Barbie lub uważa, że potrzebuje obcisłej koszulki i mega-mięśni jak The Rock. Zamiast przyjmować tego typu postawę we wczesnych latach życia, możesz wykorzystać modę, aby nauczyć je czegoś zupełnie przeciwnego.

Zachęcaj swoje dziecko do noszenia tego, w czym czuje się komfortowo. Obejmuje to wybór ubrań, które fizycznie pasują i są estetyczne - dla Twojego dziecka.

Rozwiązywanie problemów i kreatywne myślenie

Nauka i technologia nie są jedynymi dziedzinami, które wymagają bardziej krytycznych umiejętności poznawczych. Moda jest sztuką. Wybieranie ubrań i kompletowanie strojów wymaga od dziecka rozwiązywania podstawowych problemów, a czasem myślenia nieszablonowego. Ubieranie się wymaga od dziecka zastanowienia się, które ubrania pasują do pogody na zewnątrz i jakie części garderoby założyć za jednym razem. Dziecko musi również łączyć różne elementy, układając jeden strój z wielu części.

Moda przemawia również do kreatywnej lub artystycznej strony Twojego dziecka. Wybierając ubrania, dzieci przechodzą kurs teorii kolorów, a jednocześnie poznają wzory i faktury. Może to oznaczać decyzję, że czerwona koszula i niebieskie spodnie pasują do siebie lub nie, albo że kraciasta koszula, pasiaste sznurówki i kapelusz w kratę są po prostu zbyt duże, gdy występują razem.