single

7 rzeczy do rozważenia przy zakupie butów dla dzieci

Nie ma co ukrywać, większość dzieci nie jest fanami wychodzenia z domu i odwiedzania sklepów z butami, więc aby zaoszczędzić Ci czasu i kłopotów, złożyliśmy razem tę ostateczną listę zakupów butów dla Twoich dzieci online.

W związku z tym, że dzieci nie są jeszcze w pełni rozwinięte, a ich koordynacja ruchowa jest nieco utrudniona, to z pewnością warto zwrócić na nie uwagę. Jest mnóstwo czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o zakupy i wybór butów dla dzieci online, nie jest to tylko kwestia wybrania czegoś, co wygląda najfajniej.

Tutaj będziemy mówić o 7 rzeczach, które należy rozważyć przed zakupem butów.  Podążaj za tymi krokami, a będziesz znajdować i kupować obuwie, które zapewni Ci bezpieczne i zdrowe buty odpowiednie dla rozwoju Twojego dziecka.

Jak tylko dzieci zaczynają wychodzić na zewnątrz, potrzebują jakiejś formy ochrony stóp, nawet jeśli są jeszcze niemowlętami. Buty nie są koniecznie wymagane dla niemowląt, ale ich stopy muszą pozostać ciepłe i chronione przed żywiołami. Od wieku malucha i w górę, dzieci będą potrzebowały prawdziwych butów, zanim zaczną wędrować samodzielnie. Oto 9 wskazówek, które pomogą Ci kupić buty online.

Nieustannie sprawdzaj buty swojego dziecka

Młodsze dzieci nie są w stanie powiedzieć, że ich buty są ciasne. Musisz szukać znaków, że nadszedł czas, aby kupić nową parę butów. Możesz szukać oznak, takich jak obszary, które wykazują oznaki uszkodzenia lub ich palce są zbyt blisko końca buta (pomiędzy dużym palcem a końcem buta powinno być wystarczająco dużo miejsca). Zbyt małe buty uniemożliwią stopom prawidłowy rozwój.

Wszystko zależy od pomiarów!

Najlepszym sposobem na zmierzenie rozmiaru buta dla dziecka jest postawienie go na kartce papieru i odrysowanie na niej konturu jego stopy. To jest zdecydowanie najłatwiejszy sposób pomiaru, ponieważ mają one tendencję do poruszania się dużo, gdy jesteś bezpośrednio pomiaru ich stóp, więc jest to najbardziej dokładny sposób. Gdy już masz ich stopy w zarysie, zmierz od tyłu pięty do najdalszego palca na zewnątrz. Teraz użyj poniższej tabeli i zobacz, jaki rozmiar buta potrzebuje Twoje dziecko.

Unikaj butów bez spodu

Dzieci mają gorszą koordynację ruchową niż my, dorośli, więc staraj się unikać butów bez oparcia, ponieważ mogą one łatwo zejść i mogą potykać się o różne rzeczy, a one nie zapewniają wiele ochrony dla dziecięcych stóp.

Buty powinny być łatwe do zakładania

Młodsze dzieci, a nawet niektóre starsze mają problem z zakładaniem butów, więc staraj się unikać skomplikowanych butów. Niech będą one jak najprostsze.  Na przykład, dzieci mogą łatwo założyć buty z systemem rzepów, jak również te, które mają rozciągliwe sznurowadła, których nie trzeba wiązać. Buty wsuwane również mogą się sprawdzić, jeśli nie zdejmuje się ich zbyt łatwo.

Kup buty o dobrej przyczepności

Aby pomóc dzieciom z ich brakiem koordynacji i zapobiec upadkom, dobrze jest kupić buty z dobrą przyczepnością. Szukaj butów, które mają wzorzystą lub teksturowaną podeszwę.

Szukaj butów z odpowiednią podeszwą

Badania wykazały, że dzieci potrzebują bardziej elastycznych podeszew, ponieważ wciąż mają małe kości i miękkie ścięgna w stopach. Sztywne podeszwy mogą uniemożliwić prawidłowy wzrost. Jest tylko jedna wada braku sztywnych podeszew, a mianowicie fakt, że oferują one mniejsze wsparcie.

Kupuj podeszwy w zależności od wieku dziecka i poziomu jego aktywności. Jeśli Twoje dziecko jest bardzo aktywne, to będzie potrzebowało sztywniejszych podeszew. Po prostu upewnij się, że zdejmiesz ich buty, kiedy wejdą do domu, aby zmniejszyć ilość czasu, w którym ich stopy są ograniczone.

Szukaj oddychających butów

Poszukaj butów, które są wykonane z oddychających materiałów, takich jak płótno lub tych z otworami wentylacyjnymi w nich. Dzieci mają dużo energii i mogą grać w aktywne gry przez wiele godzin. Ich buty powinny pozwalać stopom oddychać i zaczerpnąć powietrza.

Życzymy miłych zakupów!