single

Wskazówki dotyczące prania, dzięki którym ubrania wyglądają jak nowe

Zrozumienie symboli na ubraniach

Kiedy patrzysz na instrukcje dotyczące pielęgnacji na metce ubrania, upewnij się, że wiesz, co oznaczają poszczególne symbole. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi prania, wybielania, suszenia, prasowania i czyszczenia chemicznego.

Nieprzestrzeganie tych instrukcji może zaszkodzić kolorom ubrań lub spowodować szybsze zużycie włókien. Temperatury wody i informacje o cyklu będą jednymi z najważniejszych ustawień, które należy przejrzeć przed praniem ubrań.

Grupuj artykuły odzieżowe z podobnymi instrukcjami prania razem w ładunkach. Ale robiąc to, nie zapomnij rozważyć kolorów tych ubrań, aby upewnić się, że nie będą się one wzajemnie przenikać.

Przygotuj pranie przed praniem

Przed włożeniem prania do pralki, odwróć je do środka. Większość zabrudzeń na ubraniach pochodzi z twojego ciała. Wnętrze szaty jest bardziej prawdopodobny trzymać ciało oleje więc ten metoda także pomaga twój pralnię dostawać cleaner. To pomaga artykułom trzymać ich kolor lepiej zbyt.

Ty także potrzebujesz sprawdzać wszystkie kieszenie przed rzucaniem odzienia w pralce. Dzieci lubią zbierać najdziwniejsze rzeczy i nadziewać je w kieszeniach. Opróżnij wszystko z kieszeni, aby zapobiec uszkodzeniu ubrań.

Zachęcaj członków swojej rodziny, aby odwrócili wszystkie swoje pranie na zewnątrz przed włożeniem go do kosza. To pomoże Ci wykonać to zadanie szybciej.

Używaj zimnej wody, kiedy to tylko możliwe

Jeśli nie możesz znaleźć symboli pielęgnacji na ubraniu, najlepiej jest po prostu wyprać je w zimnej wodzie. Jest to jedna z naszych najlepszych wskazówek dotyczących prania ubrań, ponieważ pozwala zachować kolor i piękno tkaniny. Zimna woda pomoże Twojemu praniu zachować trwałość koloru, mniej się pomarszczyć i mniej skurczyć. To zmniejszy ilość zużycia, które Twoje pranie pokazuje nawet po wielu praniach.

Dodatkowo, używając zimnej wody, zaoszczędzisz pieniądze, zmniejszając koszty energii przy każdym załadunku.

Większość rodzajów tkanin można prać w zimnej wodzie, z wyjątkiem tkanin syntetycznych (takich jak spandex, nylon, poliester i rayon). Są one lepsze do prania w ciepłej wodzie. Ponadto zimna woda nie jest zalecana do prania pachnących lub mocno zabrudzonych ubrań.

Unikaj gromadzenia się brudu na ubraniach

Jeśli Twoje ubrania nie są prane zgodnie z zaleceniami pralki, może się na nich osadzać osad. Nagromadzenie to często zabrudzenia, detergent i płyn do zmiękczania tkanin, które pozostają na czystej bieliźnie.

Często jest to spowodowane przepełnieniem pralki lub użyciem zbyt dużej ilości detergentu lub płynu do zmiękczania tkanin. Oto, jak uniknąć gromadzenia się osadów.

Zapoznaj się z instrukcją obsługi pralki, aby sprawdzić, ile detergentu powinieneś używać. Nadmierne użycie może pozostawić osad na ubraniach.

Przeprowadź dodatkowy cykl płukania, aby dokładnie usunąć cały detergent.

Nie dodawaj detergentu i płynu do płukania tkanin w tym samym czasie. Zamiast tego dodaj płyn do płukania tkanin podczas ostatniego cyklu płukania.

Unikaj przepełniania pralki. Aby pralka mogła prawidłowo wypłukać i oczyścić ubrania, powinna być napełniona tylko w ¾.

Jeśli masz już ten problem, wykonaj poniższe kroki, aby usunąć osad z prania.

Zawsze susz swoje ubrania na powietrzu

Nie ma wątpliwości, że suszarka zapewnia niezwykłą wygodę w praniu. Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie dla Twoich ubrań. Aby mieć pewność, że Twoje ubrania zachowają swój kształt i strukturę, susz je na powietrzu.

Suszarki wykorzystują ciepło, aby przyspieszyć proces. Ciepło to może uszkodzić włókna w ubraniach, powodując ich kurczenie się lub utratę kształtu. To postarzy Twoje ubrania znacznie szybciej niż suszenie ich na powietrzu.

Nawet dla twój dziecka ulubionej koszuli, te pralniani porady pomagają utrzymywać ich ubrania patrzeć jak nowy dla wiele domycia cykli przychodzić!

Kiedy nadejdzie czas na zakup nowych ubrań dla Twoich dzieci, odwiedź Butik Berri Kids po wysokiej jakości, przyjazną dla budżetu odzież. Otrzymasz delikatnie używane i dobrze utrzymane ubrania marek, które znasz i kochasz, za ułamek ceny detalicznej.