single

Obuwie dziecięce: przewodnik kupującego

Obuwie dziecięce

W ciągu pierwszych trzech lat życia maleńkie stopy Twojego dziecka będą rosły szybciej niż w jakimkolwiek innym okresie życia, więc wsparcie rosnących kości i stawów jest niezwykle ważne. W tych początkowych latach życia stopa Twojego dziecka jest niezwykle delikatna i nie sposób przecenić znaczenia doboru odpowiedniego obuwia dla dziecka. Delikatna natura stopy Twojego dziecka wymaga butów podtrzymujących, które są dobrze dopasowane i wspierają zdrowy rozwój stopy. Obuwie dziecięce zaprojektowane specjalnie dla Twojego dziecka jest bardziej istotne w tych wczesnych latach niż w jakimkolwiek innym okresie jego życia.

Jesteśmy zobowiązani do pomocy w znalezieniu odpowiedniego obuwia dla Twojego dziecka, niezależnie od jego wieku, i oferujemy asortyment, który nie tylko wspiera i chroni stopy dziecka, ale także zachęca do zdrowego rozwoju stóp. Aby zapewnić większy wybór dla Ciebie i Twojego dziecka, nasza kolekcja obejmuje szeroki wybór stylów na każdą pogodę i do każdej aktywności! We wszystkich naszych sklepach znajdziesz wysokiej jakości przymiary stóp, dzięki którym możemy zmierzyć stopy Twojego dziecka, aby zapewnić dobre dopasowanie.

Wiek i rozmiar

Wszystko co zakładasz na stopę dziecka powinno być całkowicie nie ograniczające, ponieważ kości dziecka są jeszcze bardzo miękkie i plastyczne. Możesz kupić skarpetki i buciki dla noworodka, ale nie daj się skusić na zakup odpowiednich butów dopóki dziecko nie zacznie chodzić samodzielnie. Pediatrzy i inni eksperci zgadzają się, że dzieci powinny chodzić boso, kiedy opanują sztukę chodzenia, ale nie zawsze jest to możliwe, ponieważ małe stópki często wymagają ochrony. Jak tylko Twoje dziecko będzie w pełni mobilne i zacznie wychodzić na zewnątrz, będzie potrzebowało odpowiedniego obuwia, które ochroni jego stopy przed zimnem i niebezpiecznymi powierzchniami.

Ponieważ każde dziecko jest inne, trudno jest oszacować rozmiar stopy dziecka na podstawie jego wieku. Jednak nasz asortyment obuwia jest przeznaczony dla noworodków i dzieci w wieku od około 6 do 7 lat. Nasze kolekcje obuwia obejmują miękkie buciki (buciki) dla noworodków, wybrane pierwsze buciki w rozmiarach 2-5 oraz buty dziecięce w rozmiarach 4-13 (tylko pełne rozmiary). Mamy również przewodnik po rozmiarach obuwia dziecięcego z pomocnymi wskazówkami, jak zapewnić sobie właściwe dopasowanie.

Jak wybrać odpowiednie buty dla swojego dziecka

  • Dopasowanie butów dla dzieci może być wyzwaniem. Niemowlęta są szczególnie trudne do dopasowania, ponieważ ich młode stopy nie są jeszcze w pełni ukształtowane i wymagają innego rodzaju komunikacji, tzn. nie mogą Ci powiedzieć, czy but jest za duży czy za mały.
  • Podczas dopasowywania buta dla niemowlęcia, należy przede wszystkim zapewnić dodatkową przestrzeń w palcach, aby ich małe paluszki mogły się poruszać. Dopóki dziecko nie zacznie chodzić, ta aktywność palców jest praktycznie jedynym ćwiczeniem, jakie otrzymają ich małe stopy.
  • Prawidłowe dopasowanie jest również krytyczne, biorąc pod uwagę niesamowite tempo, w jakim będą rosły ich stopy w tych wczesnych latach. Podczas gdy obuwie Twojego dziecka powinno pozwalać na dużo miejsca na wzrost, ważne jest również, aby nie poświęcać komfortu i dopasowania.
  • Ważne jest również, aby wybrać obuwie z dobrą wentylacją i chłonnością, aby zapobiec powstawaniu pęcherzy spowodowanych potem.
  • W każdym sklepie pomogą Ci dobrać odpowiednie buty dla Twojego dziecka.
  • Wybór obuwia zależy również od pory roku i Twoich wymagań. Od kapci do butów sportowych, asortyment obuwia Mothercare jest odpowiedni na każdą porę roku i na wszystkie rodzaje okazji i aktywności.