single

7 podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji twarzy, których należy przestrzegać zimą

Chłodniejsze miesiące szybko się do nas zbliżają, a to oznacza, że nadszedł czas, aby przygotować się do zimy. Zima jest wyjątkowo mroźna, co sprawia, że nasza skóra przez większość czasu traci równowagę. Jednym z głównych problemów, z jakimi boryka się nasza skóra jest tendencja do przesuszania się. Jeśli masz skórę tłustą, zauważysz, że nie jest ona tak tłusta i nawilżona jak w miesiącach letnich. Jeśli natomiast masz skórę suchą, zauważysz, że jest ona wyjątkowo sucha, a skóra wrażliwa staje się zaczerwieniona i plamista.

Mimo, że chłodne zimowe miesiące odbijają się na naszej skórze, zwłaszcza na skórze twarzy, ważne jest, abyśmy zmieniły naszą rutynę pielęgnacyjną, aby pomóc skórze dostosować się do zmian. Wierzymy, że w każdej porze roku należy dostosować i zmienić swoją rutynę pielęgnacyjną. Pomoże to utrzymać skórę w jak najlepszym stanie przez cały rok. Oto 7 podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji twarzy, których powinnaś przestrzegać zimą, aby Twoja skóra była świeża i promienna.

Photo credit-sonyadakarskinclinic.com

7-Zmieńżelowy produkt oczyszczający na kremowyprodukt oczyszczający

Fot. kredyt-webmd.com

Żelowe środki czyszczące są świetne do wnikania głęboko w pory i usuwania brudu. Jednak są one również wysuszające dla skóry. Mimo to, są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich typów skóry. W miesiącach zimowych powinnaś przestawić się na kremowy produkt oczyszczający.

Kremowe produkty oczyszczające są idealne na zimowe miesiące ze względu na to, jak bardzo nawilżają skórę. Zapewniają one dodatkową warstwę nawilżenia skóry, nawet podczas jej oczyszczania. Podczas gdy usuwają one wszystkie zanieczyszczenia z wnętrza porów, są również o wiele łagodniejsze dla skóry. Minimalizuj częstotliwość oczyszczania do maksymalnie dwóch razy dziennie.

6 - Złuszczanie

Kredyt na zdjęcie-stayfavful.com

Doskonale wiemy, jak korzystne może być złuszczanie naskórka. Jednak wiemy również, że nadmierne złuszczanie może wyrządzić poważną szkodę naszej skórze. Podczas mroźnych miesięcy zimowych nie tylko powinnaś złuszczać skórę w mniejszym stopniu, ale także używać delikatnego peelingu złuszczającego. Im bardziej delikatny jest peeling, tym lepiej.

Nie chcesz już złuszczać skóry codziennie. Chcesz zminimalizować to do dwóch razy w tygodniu najbardziej. Chociaż złuszczanie pomaga usuwać martwe komórki naskórka i odmładzać skórę w zimnych miesiącach zimowych, sprawia, że skóra staje się sucha, czego nie chcesz.

5-Dodajserum do twarzy

Fot. kredyt-vitiserding.com

Serum do twarzy jest niesamowite dla skóry. Są lekkie i łatwe do wchłonięcia przez skórę. W rzeczywistości, serum do twarzy wsiąka w twoją twarz 3 razy szybciej niż krem nawilżający? Wynika to z faktu, że krem nawilżający jest cięższy dla skóry, podczas gdy serum do twarzy jest lekkie. Pod makijaż i przed kremem nawilżającym powinnaś użyć serum do twarzy.

Zapewni to lepszą aplikację makijażu i naprawdę nawilży Twoją skórę. Przyczyni się ono również do stworzenia dodatkowej warstwy ochronnej przed wysuszającym zimowym powietrzem.

4 -Tonikwygładzający

Photo credit-sheknows.com

Zazwyczaj używamy tonera, który jest wypełniony jakimś rodzajem alkoholu. Na zimę chcesz używać toniku bezalkoholowego, ponieważ pomoże on utrzymać pory zamknięte i odświeżone, a jednocześnie będzie mniej wysuszający. Kluczem do pomocy Twojej skórze zimą jest upewnienie się, że nie jest ona sucha. Nawilżona skóra jest zdrowy wygląd skóry, podczas gdy sucha skóra nie jest tak bardzo.

Jeśli chcesz znaleźć dobry toner użyć toner, który zawiera ekstrakt z ogórka. Ten rodzaj tonera będzie miał najmniej wysuszający wpływ na Twoją skórę. Będzie on również odświeżać skórę i pomóc obkurczyć pory z niewielkim lub żadnym wysuszeniem.

Kremna 3 noceto konieczność

Kredyt fotograficzny-idiva.com

Korzyści płynące z używania kremu na noc są nieskończone, zwłaszcza jeśli chcesz zachować świeży wygląd skóry bez zmarszczek tak długo, jak to tylko możliwe. W miesiącach zimowych, chcesz się upewnić, że włączysz gęsty, nawilżający krem na noc do swojej codziennej rutyny. Krem na noc pozwoli Ci dodać dodatkową warstwę nawilżenia do skóry tuż przed snem.

Pozwoli Ci to również obudzić się z bardziej nawilżoną cerą. Będziesz miał jasny gładkie płótno dla Ciebie do wykorzystania w godzinach porannych. Wybierając krem na noc wybierz krem na noc z olejkami eterycznymi, takimi jak olej kokosowy, olej migdałowy i olej z pestek winogron. Oleje te są delikatne dla skóry, a jednocześnie wnikają głęboko w pory i utrzymują nawilżenie od wewnątrz.

2-Pijwodę

Photo credit-ilovesaude.com

Picie wody jest korzystne dla twojego ciała na więcej niż jeden sposób. A jednym ze sposobów na zapewnienie skórze jak najlepszego wyglądu jest spożywanie dużej ilości wody w ciągu dnia. Woda pomaga Twojemu ciału wypłukać toksyny, które nie są dla niego dobre.

Jednocześnie woda pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie od wewnątrz. Co będzie widoczne na Twojej skórze, gdy Twoja skóra będzie wyglądała na zdrową i nawilżoną. Staraj się pić od jednego galona do półtora galona dziennie, aby natychmiast zauważyć korzyści.

1-Maseczki na twarz

Kredyt na zdjęcie-topinspired.com

Maseczki na twarz są doskonałym sposobem, aby dodać nawilżenie z powrotem do skóry, zwłaszcza w zimnych miesiącach zimowych. Są one kolejnym doskonałym sposobem, aby ukoić skórę i dać jej odpocząć. Przy tak wielu szkodliwych właściwościach zanieczyszczających w powietrzu nasza skóra wypija połowę wszystkiego, z czym wchodzi w kontakt.

Korzystanie z naturalnych masek twarzy jest najlepszym sposobem, aby przejść, jak będziesz wiedzieć wszystko, co idzie do niego. Korzystanie ze składników, które już masz w lodówce i / lub spiżarni pozwoli Ci wiedzieć, wszystkie składniki, które idą do maski. Spróbuj maskę poniżej i daj nam znać swoje przemyślenia

Składniki
5-6 Duże truskawki
2 łyżki stołowe miodu
1 łyżka oleju kokosowego
2 łyżki stołowe świeżego soku pomarańczowego


Co robić
Weź truskawki i zmiksuj je
Dodaj 2 łyżki stołowe miodu
1 łyżkę oleju kokosowego
2 łyżki świeżego soku pomarańczowego
Wymieszaj wszystko razemNałóż na twarz i pozostaw na 15 minut. Po 15 minutach zmyj go chłodną wodą. Zauważysz, że Twoja skóra jest miękka i nawilżona. Stosuj tę maseczkę raz w tygodniu lub gdy Twoja skóra czuje się sucha, aby dać jej zastrzyk nawilżenia.

Dbanie o skórę podczas chłodnych zimowych miesięcy nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy, że będziesz pamiętać, że nawilżanie to podstawa, a będziesz gotowa do działania. Daj nam znać poniżej, którą z tych porad wypróbujesz z największą niecierpliwością?